Alera Model: ALESW59PO36BL
We’re sorry, but this item is no longer available.
Alera 36 in. Stackable Posts For Wire Shelving - Black (4/Pack) Alera Model: ALESW59PO36BL
Product Features & specs :
Alera ALESW59PO36BL 36 in. Stackable Posts For Wire Shelving - Black (4/Pack)
Details
Add on poles allows you to easily add on shelves or create custom sized units (combined with Extra Shelves and Shelf Connecting Hooks). Includes levelers for uneven floors and four 36 in. posts, combine two posts for 72 in. high shelving. Allows you to easily add on shelves or half-height shelf units. Levelers for uneven floor. Combine two posts for 72 in. high shelving.
Features:
  • Allows you to easily add on shelves or half-height shelf units
  • Levelers for uneven floors
  • Combine two posts for 72 in. high shelving
What’s Included:
  • (4/Pack) 36 in. Stackable Posts For Wire Shelving - Black - SW59PO36BL
Overall Width
36"
Material(s)
Wire
Color(s)
Black
Color Family
Black
Color
For Use With
Wire Shelving
Quantity
4
Width
36 in.