Eco-Products Model: EP-SCPTR16LIDR
alert warning icon
  • In Stock
OR PAY WITH
Eco-Products 16 in. x 16 in. x 0.2 in. 100 Percent Recycled Content Plastic Pizza Tray Lids - Clear (50/Carton) Eco-Products Model: EP-SCPTR16LIDR
Product Features & specs :
Eco-Products EP-SCPTR16LIDR 16 in. x 16 in. x 0.2 in. 100 Percent Recycled Content Plastic Pizza Tray Lids - Clear (50/Carton)
Details
Features:
  • Strong and durable
  • Recycling information clearly embossed on lid
  • Clear lids make it easy to see the toppings
  • Helps to keep foods protected
What’s Included:
  • 16 in. x 16 in. x 0.2 in. 100 Percent Recycled Content Plastic Pizza Tray Lids - Clear (50/Carton)
Material Type
Plastic
Vented (Yes/No)
No
Material(s)
PET
Food Container Type
Lid
Color(s)
Clear
Depth
16"
Hinged Lid (Yes/No)
No
Width
16"
Height
0.2"
Length
16 in.
Width
16 in.
Height
0.2 in.