HON Model: HBTTX30S.CBK
See More
See Less
alert warning icon
  • In Stock
OR PAY WITH
HON Between Seated-Height 26.18 in. x 29.57 in. X-Base For 30 in. - 36 in. Table Tops - Black HON Model: HBTTX30S.CBK
Product Features & specs :
HON HBTTX30S.CBK Between Seated-Height 26.18 in. x 29.57 in. X-Base For 30 in. - 36 in. Table Tops - Black
Details
Features:
  • The lightweight base makes movement smooth
  • Easily attach solid steel brackets to a Between table top using pre-drilled holes
  • Leveling glides adjust to compensate for uneven floors
  • The cast aluminum X-base is available in various finishes
What’s Included:
  • Between 30 in. dia. Round Table Tops - Harvest - BTRND30NCC
Base Color
Black
Overall Width
26.18"
Color Family
Black
Base/Leg Material
Aluminum
Caster/Glide/Wheel
Glide
Base Type
X-Base
For Use With
HON Between 30 to 36" Table Tops
Height (Max)
29.57"
Width
26.18 in.
Height
29.57 in.