HON Model: HLPLDR72LM.LSE1
alert warning icon
  • In Stock
OR PAY WITH
HON 17.86 in. x 14.82 in. Mod Laminate Doors for 72 in. Mod Desk Hutch - Sepia Walnut (2/Carton) HON Model: HLPLDR72LM.LSE1
Product Features & specs :
HON HLPLDR72LM.LSE1 17.86 in. x 14.82 in. Mod Laminate Doors for 72 in. Mod Desk Hutch - Sepia Walnut (2/Carton)
Details
Features:
  • Easily attaches to a Mod desk hutch to add privacy
  • Durable laminate resists scratches, spills, and stains
  • Metal-to metal fastening system allows for precise assembly
  • Add a finished look
What’s Included:
  • (2/Carton) 17.86 in. x 14.82 in. Mod Laminate Doors for 72 in. Mod Desk Hutch - Sepia Walnut - LDR72LMLE1
Overall Width
17.86"
Material(s)
Laminate
Overall Depth
0.75"
Door Quantity
2
Overall Height
14.82"
Color(s)
Sepia Walnut
Color Family
Walnut
Series Name
HON Mod Series
For Use With
HON 72"W Mod Desk Hutch
Width
17.86 in.
Height
14.82 in.
Depth
0.75 in.