HON Model: HTLD42.GC.N.C
See More
See Less
alert warning icon
  • Last 4 In Stock
OR PAY WITH
HON 10500 Series 42 in. Diameter Round Table Top - Harvest HON Model: HTLD42.GC.N.C
Product Features & specs :
HON HTLD42.GC.N.C 10500 Series 42 in. Diameter Round Table Top - Harvest
Details
Features:
  • Top and Base sold and shipped separately - Order both
  • The perfect addition to your office or meeting room
  • Durable, easy-care laminate is abrasion and stain-resistant
  • Smooth edge for comfort on arms
What’s Included:
  • 10500 Series 42 in. Diameter Round Table Top - Harvest - TLD42GCNC
Top Material
High-Pressure Laminate
Shape
Round
Color Family
Oak
Diameter
42"
Top Thickness
1.13"
Edge Detail Profile
Smooth Flat Edge
Top Color
Harvest
For Use With
HON Cylinder Base
Top Shape
Round
Length
42 in.
Width
42 in.
Height
1.13 in.